Strona główna » Fizykoterapia

Fizykoterapia

Pacjenci Fizjoactive oprócz podejmowania rehabilitacji o charakterze tradycyjnym w postaci masażu oraz terapii manualnych, mogą również skorzystać z nowych metod leczenia, jakie oferuje fizykoterapia. W przypadku tego typu działania wykorzystuje się różne bodźce fizykalne, które w określony sposób oddziałują na organizm. Jest to jeden z typów fizjoterapii mający na celu regenerację zniszczonych tkanek, zwiększenie sprawności osoby chorej, a także minimalizację odczuwanego bólu. Oczekiwany efekt terapii jest więc standardowy, jednak metody pracy gwarantują wykorzystanie przede wszystkim nowoczesnych rozwiązań. 

W naszym gabinecie znajdującym się w dzielnicy Wawer w Warszawie oferujemy następujące rodzaje fizykoterapii:

Każdy z nich ma inną charakterystykę, dlatego należy przedstawić elementy, które wyróżniają każdy z powyższych typów leczenia.

Najbardziej znane rodzaje fizykoterapii

Wybierana przez wielu Pacjentów elektroterapia jest metodą chętnie wykorzystywaną przez specjalistów z uwagi na wysoką efektywność oraz całkowite bezpieczeństwo. Polega na dobraniu odpowiedniego rodzaju prądu, jego kierunku oraz natężenia. Dzięki energii elektrycznej można pobudzić konkretny obszar ciała do ruchu, zniwelować ból odczuwany w związku z występowaniem zmian zwyrodnieniowych i reumatycznych. Za pośrednictwem tego rodzaju leczenia można z powodzeniem poprawić ukrwienie tkanek oraz mięśni.

Laseroterapia jest zupełnie bezinwazyjnym rodzajem fizykoterapii. Odbywa się ona poprzez wykorzystanie emisji wiązki światła o promieniach ciągłych lub pulsacyjnych. Ma na celu naświetlenie konkretnego miejsca ciała, co prowadzi przede wszystkim do szybszego gojenia chorego obszaru i regeneracji komórek. W związku ze swoją uniwersalnością laseroterapia z powodzeniem jest stosowana również w zabiegach z zakresu medycyny estetycznej oraz dermatologii. 

Magnetoterapia lub inaczej mówiąc magnetronik wykorzystuje pole magnetyczne o niskiej częstotliwości. Pomaga ono pozytywnie wpłynąć na strukturę błon komórkowych oraz transport jonów, co zapewnia szybsze ich odnowienie. Dzięki stymulacji krążenia krwi pozwala na efektywniejszą regenerację kończyn, które uległy złamaniu, skręceniu lub zwichnięciu. Co ważne, w odróżnieniu od pozostałych metod, zabieg może być wykonywany przez ubranie, a nawet gips, co stwarza szansę na natychmiastowe rozpoczęcie rehabilitacji.

Terapia ultradźwiękami to działania za pomocą fal dźwiękowych o ustalonej przez specjalistę częstotliwości. Do leczenia używa się profesjonalnej głowicy, którą manewruje wykwalifikowany lekarz. Ultradźwięki mogą być stosowane ogólnie albo miejscowo w zależności od zapotrzebowania, przyczyniając się do rozluźnienia spiętych partii mięśni lub do zniwelowania uporczywego bólu. Wykazują także działanie przeciwzapalne.

Wybranie najlepszej metody fizykoterapii jest uzależnione od wcześniejszej konsultacji z osobą wykwalifikowaną. Na podstawie przeprowadzonego wywiadu oraz zaproponowanej ścieżki rehabilitacji może ona dobrać leczenie tak, aby było najskuteczniejsze i zapewniało zadowalające efekty.