Strona główna » Kinezyterapia

Kinezyterapia

Integralną część wielu procesów rehabilitacyjnych stanowi kinezyterapia, dlatego w gabinecie Fizjoactive zadbano o odpowiednią przestrzeń, umożliwiającą przeprowadzenie tego typu zabiegów. Za skomplikowaną nazwą kryje się dobrze znane leczenie ruchem, czyli jedna z podstawowych metod działania proponowanych przez fizjoterapeutów. Jej popularność wynika z niesamowitych efektów, jakie może przynieść systematycznie wykonywana praca z pacjentem. Wszystko zależy jednak od precyzji oraz regularności, ponieważ poszczególne ćwiczenia kinezyterapeutyczne są dobierane do konkretnych dolegliwości. Najważniejszą kwestią w przypadku gimnastyki leczniczej jest zaufanie wykwalifikowanemu specjaliście, który poprzez swoją wiedzę i doświadczenie będzie w stanie wytłumaczyć cel poszczególnych zadań, zaprezentować sposób ich wykonania, a w efekcie zapewnić oczekiwane postępy.

Kinezyterapia jest szczególnie zalecana dla Pacjentów:

Kinezyterapia podobnie jak inne rodzaje leczenia fizjoterapeutycznego wymaga indywidualnego podejścia do każdego przypadku i zastosowania jednostkowej metodyki. Dzięki temu możliwe jest podjęcie pracy z chorymi w każdym wieku. Tego typu terapia nie tylko zwiększa dotychczasowe zakresy ruchu, ale i pozytywnie wpływa na samopoczucie poprzez uwalnianie endorfin. Podejmowany wysiłek w doskonały sposób oddziałuje na wydolność krążeniowo-oddechową oraz przemianę materii. Tym samym gwarantuje cały pakiet korzyści dla osób, które są na niego skierowane. 

Odmiany ćwiczeń kinezyterapeutycznych

Można wyróżnić 2 podstawowe grupy ćwiczeń kinezyterapuetycznych proponowane przez profesjonalistów: miejscowe oraz ogólne.

Pierwsze z nich mają za zadanie usprawnienie działania konkretnego miejsca objętego zmianą chorobową. Ćwiczenia mogą być bierne – wykonywane jedynie przez fizjoterapeutę, czynne- samodzielnie powtarzane przez Pacjenta, albo mieszane polegające na współpracy obu osób. Natomiast wspomniana druga grupa tzw. ćwiczeń ogólnych związana jest ze sprawnością całego ciała. Ma ona charakter gimnastyczny i kondycyjny. Dobrze wpływa na generalną sprawność oraz poprawienie jakości funkcjonowania.

W naszej placówce znajdującej się w Warszawie zapewniamy, że usługi są świadczone wyłącznie przez profesjonalistów, którzy od wielu lat praktykują swój zawód. Natomiast bezpieczeństwo Pacjentów przystępujących do leczenia traktowane jest priorytetowo.