Strona główna » Masaże – leczniczy, sportowy

Masaże – leczniczy, sportowy

Jak sama nazwa wskazuje, masaż leczniczy pomaga w pozbyciu się męczących dolegliwości. Ma on na celu przyspieszenie przepływu krwi oraz pobudzenie organizmu do wytworzenia endorfin, które mają właściwości przeciwbólowe i rozluźniające. 

Taki masaż najczęściej zaleca się osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa, które mogą być wywołana przez: 

Masaż na łokieć tenisisty 

Staw łokciowy jest jednym z najbardziej niewdzięcznych w pracy fizjoterapeutów. Przez swoją skomplikowaną strukturę jest trudny do rehabilitacji, a jego uszkodzenia goją się stosunkowo długo. 

Czym jest łokieć tenisisty?

Schorzenie to, wbrew pozorom, nie dotyka jedynie miłośników tenisa. Należy ono do grupy entezopatii i powstaje poprzez nagromadzenie oznacza nagromadzenie się mikrourazów powstałych podczas codziennego nadużywania mięśni prostujących nadgarstek w stronę grzbietową ręki, mających swój przyczep początkowy na kości ramiennej. Cierpią na nie np. osoby, które dużo piszą.

Stan ten objawia się znacznym bólem, którego wyleczenie nie należy do najprostszych. Najważniejsze jest zniwelowanie przyczyn jego powstania. W ostrej fazie schorzenia stosuje się farmakologię w postaci leków przeciwzapalnych, później ćwiczenia rozciągające. Istotnym elementem terapii jest także masaż u fizjoterapeuty stosowany w celu stymulacji uszkodzonej tkanki do regeneracji i przebudowy.

Masaż leczniczy na Wawrze

Jeśli cierpisz z powodu bólu, zapraszamy do naszych gabinetów na warszawski Wawer, gdzie wykwalifikowani rehabilitanci przeprowadzają profesjonalne zabiegi. Masaż leczniczy wykonywany jest na okolicy zmienionej chorobowo oraz tkankach sąsiadujących. W jego trakcie wykorzystuje się między innymi takie techniki jak ugniatanie, rozcieranie, wyciskanie, wałkowanie i oklepywanie, które pozwalają wyeliminować przyczynę bólu oraz usprawnić ruchomość stawów i kręgosłupa.

Zdarza się, że masażysta sięga także po środki wspomagające leczenie, w tym różnego rodzaju żele, maści i kremy, które wykazują działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe.

Masaż sportowy w Warszawie

Jest to jedna z najbardziej powszechnych metod stosowanych przez fizjoterapeutów w pracy z układem ruchu sportowca. Jest on znacznie bardziej intensywny od swojego klasycznego odpowiednika. Stosuje się w nim bardziej energiczne ugniatanie, oklepywanie i wyciskanie. Masaż sportowy stanowi element odnowy biologicznej, wykonuje się go w celu zwalczenia objawów przetrenowania i zapobiegania wystąpieniu kontuzji. Pełni on funkcję: 

Należy w tym miejscu podkreślić, że przywracanie pełnej sprawności i niwelowanie dolegliwości bólowych jest procesem rozłożonym w czasie, dlatego warto rozważyć poddanie się całej serii zabiegów.